• Pobieranie i instalacja sterowników

Pobieranie i instalacja sterowników

Kiedy pojawia się potrzeba instalacji lub aktualizacji sterowników sprzętu należy sprawdzić dostępność odpowiedniego oprogramowania na stronie producenta sprzętu. Z taką sytuacją mamy do czynienia po wykonaniu świeżej instalacji systemu operacyjnego. Dotyczy to również oprogramowania BIOS, dedykowanych aplikacji i programów do obsługi urządzeń dołączonych do komputera. W tym samym miejscu trzeba również szukać instrukcji obsługi, a także wykazu kompatybilnych podzespołów - np. listy procesorów i pamięci obsługiwanych przez płytę główną. Aby odnaleźć właściwe pliki, przeznaczone do konkretnego modelu urządzenia, konieczne jest jednoznaczne zidentyfikowanie jego typu lub symbolu. Tu z pomocą przychodzi numer seryjny bądź też tzw. service tag - pozwala na bezsprzeczne określenie modelu. Dane te można odnaleźć na naklejkach identyfikacyjnych, umieszczanych zazwyczaj na spodzie obudowy lub pod baterią (m.in. w niektórych laptopach). Na stronie wsparcia technicznego producenta należy wprowadzić wymagane informacje o komputerze. Dodatkowo określić np. wersję systemu operacyjnego czy językową, a następnie odnaleźć odpowiednie oprogramowanie, pobrać je i zainstalować. Aby ułatwić użytkownikom odnajdywanie właściwych witryn, zamieszczamy linki do kilkunastu stron wsparcia technicznego producentów sprzętu komputerowego.

UWAGA: kompleksowa instalacja sterowników sprzętu, np. po reinstalacji systemu operacyjnego, wymaga zachowania odpowiedniej kolejności ich wgrywania. Jeśli Twoje doświadczenie nie pozwala na samodzielną instalację odpowiedniego oprogramowania, to zapraszamy do naszego serwisu. Wykonamy tę usługę zapewniając prawidłowe funkcjonowanie sprzętu.

Acer wsparcie sterowniki

AMD wsparcie sterowniki

Apple wsparcie sterowniki

Asrock wsparcie sterowniki

ASUS wsparcie sterowniki

Benq wsparcie sterowniki

Clevo wsparcie sterowniki

Compaq wsparcie sterowniki

DELL wsparcie sterowniki

emachines wsparcie sterowniki

Fujitsu wsparcie sterowniki

GIGABYTE wsparcie sterowniki

HP wsparcie sterowniki

IBM wsparcie sterowniki

Intel wsparcie sterowniki

Lenovo wsparcie sterowniki

LG wsparcie sterowniki

Medion wsparcie sterowniki

MSI wsparcie sterowniki

nvidia wsparcie sterowniki

PackardBell wsparcie sterowniki

Realtek wsparcie sterowniki

Samsung wsparcie sterowniki

Sony wsparcie sterowniki

Toshiba dynabook wsparcie sterowniki

Zamieszczone logotypy i znaki towarowe firm trzecich umieszczono w witrynie www.aidcom.eu wyłącznie w celach informacyjnych. Zgodnie z art. 156 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej. Ich wykorzystanie ma na celu dostarczenie rzeczowej informacji nabywcom i użytkownikom sprzętu tychże firm poprzez ułatwienie dostępu do dedykowanych serwisów wsparcia technicznego.