• Naprawa tabletów
  • Wymiana paneli dotykowych i wyświetlaczy
  • Wymiana gniazd, slotów i przycisków
  • Naprawa tabletów po zalaniu
  • Instalacja firmware Android i Windows

Naprawa tabletów wszystkich marek

Pomimo olbrzymiej popularności tabletów, ich konstrukcja bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Dążenie do maksymalnego obniżenia ceny urządzenia powoduje, że producenci oszczędzają na podzespołach, elementach montażowych, akumulatorach, a przede wszystkim na kosztach pracy inżynierów... Tablety są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, których nie obejmuje żadna standardowa gwarancja producenta czy sprzedawcy. Najczęstsze usterki spowodowane są właśnie przez użytkowników: uszkodzone lub wyłamane (wepchnięte) gniazda ładowania, micro USB i switche przycisków sterowania, zbite panele dotykowe i matryce (wyświetlacze), błędne funkcjonowanie oprogramowania lub jego całkowita awaria po nieudanej próbie upgrade'u albo rootowania systemu Android.

Serwis AIDCOM zajmuje się naprawą tabletów w pełnym zakresie - wymieniamy zbite "dotyki" czyli panele dotykowe, wyświetlacze LCD, gniazda i switche, sloty kart SD i SIM, akumulatory Li-Ion (baterie), głośniki, mikrofony, kamery oraz naprawiamy uszkodzenia układów zasilania, pamięci, kart komunikacji WiFi, Bluetooth, WWAN GSM/3G/4G. Instalujemy oprogramowanie tabletów (firmware), zarówno Android jak i Windows, Windows Mobile oraz odzyskujemy dane z urządzeń pracujących pod kontrolą tych systemów.

Nasi Klienci coraz częściej skarżą się na powtarzające się przypadki braku możliwości włączenia tabletu i braku ładowania po dłuższym okresie nieużywania. Współcześnie montowane w tabletach baterie, czyli akumulatory Li-Ion i Li-Poly (litowo-jonowe i litowo-polimerowe), posiadają własne kontrolery odpowiedzialne za proces ładowania i rozładowania. Jednym z zadań takiego kontrolera jest zabezpieczyć samo ogniwo (akumulator) przed nadmiernym rozładowaniem, poniżej technologicznego poziomu bezpieczeństwa (zależnie od technologii jest to napięcie 2,75 - 3,2V na ogniwo). Jeśli napięcie akumulatora spadnie do tego poziomu, to kontroler trwale rozłącza baterię od "elektroniki" tabletu aby nie dopuścić do głębszego rozładowania. Niestety, zadziałanie takiego zabezpieczenia powoduje, że po podłączeniu ładowarki, tablet nie jest w stanie podjąć ładowania akumulatora nawet po kilkugodzinnej pracy z ładowarką. Aby przywrócić sprawność baterii, konieczne jest rozmontowanie tabletu i przeprowadzenie ładowania poza urządzeniem, z wykorzystaniem specjalistycznego układu ładowania precyzyjnie nadzorującego cały proces i dobranego do technologii samego akumulatora.

UWAGA: przekroczenie maksymalnego napięcia ładowania lub temperatury ogniwa może spowodować jego uszkodzenie a nawet wybuch!

Tak wygląda akumulator litowo-jonowy "wzbudzany" napięciem ponad 14V z prostownika samochodowego. Ogniwo spuchło i wypchnęło panel dotykowy - niewiele brakowało aby rozszczelniło się.