• Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Próbując odzyskać dane, pod żadnym pozorem nie otwieraj dysku mechanicznego HDD w warunkach domowych. Nie ma tam niczego do naprawienia w domowym zaciszu, natomiast do zepsucia – praktycznie wszystko…
Użytkowanie dysku z uszkodzeniem mechanicznym prowadzi do jego degradacji, a w konsekwencji znacznie utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia odzyskanie danych. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią wiedzą i zapleczem technicznym – nie podejmuj prób samodzielnej naprawy czy odzyskania danych.

odzyskiwanie danych dysk hdd

Odzyskiwanie danych z dysków mechanicznych HDD

Odzyskujemy dane z dysków sformatowanych, repartycjonowanych, z błędami lub uszkodzoną strukturą logiczną, a także z nośników nie wykrywanych przez komputer. Zajmujemy się naprawą dysków, w których awarii uległa elektronika kontrolera. Usuwamy usterki mechaniczne: zablokowana oś silnika lub ramię zespołu głowic, po kontakcie głowic z platerem.

naprawa kontrolera dysku

Naprawa kontrolerów (elektroniki) dysków

Nasz serwis zajmuje się naprawą elektroniki w kontrolerach dysków HDD, SSHD i SSD. Zarówno nośników 1,8" 2,5", 3,5" jak i dysków mSATA oraz M.2. Wymieniamy uszkodzone złącza PATA, SATA i SAS, również gniazda USB w dyskach przenośnych. Wykonujemy migrację danych pamięci Flash SPI w elektronice dysków, wymieniamy układy kontrolerów dysku i driverów napędu talerzy. Naprawiamy płyty po zalaniu i przepięciach.

odzyskiwanie danych pendrive i karty pamięci

Odzyskiwanie danych z kart pamięci i pendrive

Wykonujemy naprawy nośników pendrive i odzyskujemy z nich dane. Przywracamy funkcjonalność pendrive i kart pamięci, które nie są rozpoznawane po podłączeniu do komputera lub dane na nich zawarte są niewidoczne dla użytkownika, albo też nośnik pokazuje pojemność inną niż rzeczywista (najczęściej mniejszą…).

Usługa odzyskiwania danych wykonywana jest wyłącznie po przeprowadzeniu analizy kondycji nośnika źródłowego i ewentualnej naprawie sprzętowej. Analiza kondycji i struktury nośnika oraz naprawa są usługami płatnymi, wliczanymi w koszt odzyskiwania danych. Szczegóły w zakładce CENNIK.
Serwis w żadnym przypadku nie gwarantuje skutecznego odzyskania danych. Natomiast po wykonaniu kopii posektorowej nośnika źródłowego lub uzyskaniu kompletnych i czytelnych plików, przedstawia ich zestawienie oraz wycenę do akceptacji zleceniodawcy. Szczegóły w zakładce Regulamin serwisu.