• Komputery i laptopy poleasingowe

Komputery, laptopy i monitory poleasingowe

W ofercie posiadamy poleasingowy sprzęt komputerowy klasy biznesowej. Są to laptopy, komputery PC, monitory i akcesoria, które po okresie użytkowania (2 – 4 lat) w dużych firmach (zwykle zagranicznych) i zakończeniu gwarancji producenta trafiają do ponownej sprzedaży na rynku konsumenckim. Sprowadzamy wyłącznie sprzęt w 100% sprawny technicznie, w najlepszych klasach jakościowych (A, A1 i A2). Umożliwiamy modyfikacje oryginalnej konfiguracji (rozszerzenie pamięci RAM, wymianę lub montaż dodatkowego dysku HDD bądź SSD, itp.) Na każdy sprzęt poleasingowy udzielamy gwarancji (zwykle 12 miesięcy) i zapewniamy wsparcie w przypadku napraw pogwarancyjnych.

Ponieważ są to komputery klasy biznesowej, więc jakość ich wykonania i użyte materiały, a co za tym idzie – żywotność i wydajność są dużo lepsze niż sprzętu „marketowego” tej samej generacji. W laptopach biznesowych spotykamy obudowy aluminiowe, magnezowe, wykonane z włókna węglowego lub specjalnego plastiku z domieszką włókna szklanego. Są to konstrukcje bardzo wytrzymałe, przygotowane na wieloletnie i intensywne użytkowanie. Wyposażenie jest zwykle wyższe niż standardowe: dyski SSD, matryce o wysokiej rozdzielczości, czytniki linii papilarnych i kart poświadczeniowych SecureCard, modemy do komunikacji bezprzewodowej 3G/4G LTE.
Konfigurację sprzętową komputerów PC i stacji roboczych możemy dostosować do wymagań i oczekiwań Klienta, stosownie do przeznaczenia i zadań jakie ma taki komputer wykonywać. Inaczej wygląda konfiguracja komputera przeznaczonego do edycji tekstu i pracy w internecie, a inaczej serwera usług lub stacji graficznej.

Cena sprzętu poleasingowego zależy od kilku czynników:
– wiek – im młodszy model, tym droższy,
– klasa (stan wizualny) – A1 jest najwyższa i najdroższa,
– konfiguracja – im większa pamięć RAM czy rozmiar dysku SSD, tym drożej,
– gwarancja – przy skróconym okresie (3 lub 6 miesięcy) cena jest niższa.

Decydując się na zakup takiego komputera czy monitora należy mieć świadomość, że nie jest to sprzęt nowy i może posiadać mniejsze lub większe ślady użytkowania (zależnie od klasy). Laptopy mogą mieć klawiatury w układzie innym niż polski, czyli International/US, jeśli sprzęt pochodzi z dystrybucji zagranicznej (np. Wielkiej Brytanii czy Szwecji). Tu oferujemy jako opcję darmowe naklejki „spolszczające” na klawisze lub wymianę kompletnej klawiatury na nową. Z drugiej strony zakup laptopa klasy biznesowej za 20% jego ceny rynkowej sprzed 3 lat, zwykle stanowi bardzo atrakcyjną ofertę. Szczególnie w stosunku do tego, co oferują markety, gdzie w tej samej kategorii cenowej znajdziemy wyłącznie plastikowe i bardzo marnie wyposażone laptopy, które z trudem wytrzymują do końca gwarancji…
Naprawiamy taki sprzęt, więc dokładnie znamy różnicę (a właściwie przepaść) jaka dzieli komputer biznesowy i marketowy.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie markowe komputery i laptopy:
– DELL Precision, Latitude, XPS i Optiplex
– HP ElieBook, ProBook, ZBook i EliteDesk, ProDesk, Desktop Pro
– Lenovo ThinkPad, IdeaPad i ThinkCentre
oraz monitory firm DELL, HP, Lenovo, EIZO.
Służymy pomocą przy wyborze konkretnego modelu i konfiguracji tak, aby sprzęt komputerowy spełniał wymagania Klienta i gwarantował sprawną i bezawaryjną pracę.