• Naprawa komputerów PC

Naprawa komputerów stacjonarnych, serwerów i Media Center

Tradycyjne komputery stacjonarne wciąż są szeroko wykorzystywane w zastosowaniach domowych oraz jako wydajne i elastyczne narzędzie pracy. Pomimo olbrzymiej ekspansji komputerów przenośnych (laptopów, tabletów), niewątpliwą zaletą poczciwego „blaszaka” wciąż pozostaje swoboda w doborze i łatwość instalacji komponentów. Ponadto oferują wydajność na poziomie niedostępnym w laptopach. Dzięki prostej, modułowej budowie bardzo łatwo można zmodernizować nawet leciwy sprzęt bądź przywrócić mu sprawność i dostosować do wymogów współczesnego oprogramowania. Przez to naprawa komputerów stacjonarnych jest zwykle łatwiejsza niż laptopów. Pojemna obudowa, mnogość kart rozszerzeń, rozwiązań sprzętowych i technologii pozwalają precyzyjnie dopasować konfigurację do stawianych zadań lub oczekiwań użytkownika.

Komputery stacjonarne cechuje wyższa niezawodność niż laptopy. Jednak nawet w tego typu sprzęcie pojawiają się powtarzalne i charakterystyczne usterki. Typowe są uszkodzenia zasilacza ATX, kondensatorów w liniach zasilania na płycie głównej, awarie pamięci FLASH BIOS, mostków i kart graficznych (chipów GPU i przetwornic zasilania GPU), uszkodzenia i błędy dysków twardych. W naszym serwisie naprawiamy wszelkie usterki sprzętowe i programowe występujące w komputerach stacjonarnych, serwerach, serwerach plików i komputerach Media Center.

Wykonujemy usługi serwisowe w zakresie:
– naprawa płyt głównych, kart sieciowych, kontrolerów dysków ATA / SATA / RAID / SCSI i innych kart rozszerzeń
– naprawa oprogramowania firmware / BIOS (programujemy pamięci FLASH i wgrywamy oryginalne oprogramowanie producenta)
– konfiguracja ustawień BIOS i UEFI
– modernizacja komputerów stacjonarnych: wymiana podzespołów, montaż dodatkowych komponentów, usprawnienie chłodzenia
– instalacja i konfiguracja oprogramowania: systemów operacyjnych, sterowników sprzętu, usług systemu
– wymiana dysków twardych HDD, SSHD, SSD i przenoszenie systemów operacyjnych, plików i ustawień użytkownika na nowe dyski
odzyskiwanie danych z nośników wewnętrznych (dyski HDD i SSD)
– odzyskiwanie i przywracanie profili użytkownika, historii i zakładek przeglądarek internetowych, poczty elektronicznej, itp.
– czyszczenie komputerów, układów chłodzenia, radiatorów i wentylatorów
Serwisujemy zasilacze ATX (tylko markowe produkty wysokiej jakości i specjalistyczne, a także nietypowe zasilacze płyt głównych).