Naprawa laptopów, chromebooków i ultrabooków

Wykonujemy naprawy komputerów przenośnych: tradycyjnych laptopów (notebooków), prostych chromebooków oraz nowoczesnych, kompaktowych ultrabooków. Serwisujemy komputery w pełnym zakresie, z uszkodzeniami sprzętowymi – układów graficznych, mostków, przetwornic układów zasilania, itp. oraz związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem systemu operacyjnego. Realizujemy zaawansowaną diagnostykę oraz naprawy płyt głównych i podzespołów komputerów przenośnych. Wymieniamy wszelkie komponenty laptopów: elementy obudowy, zawiasy, matryce LCD, klawiatury, dyski twarde HDD, SSHD i SSD, napędy CD/DVD i BR, pamięci RAM, procesory, taśmy matrycy (LVDS i eDP), touchpady, głośniki, baterie itp. Naprawiamy laptopy po zalaniu i zawilgoceniu, a także po upadku lub uderzeniu, z uszkodzeniami obudowy i komponentów wewnętrznych.

Programowanie BIOS i kontrolerów EC

Wykonujemy programowanie kontrolerów płyt głównych KBC/EC: ENE, ITE, MEC, NOUVOTON. Ponadto przeprowadzamy modyfikację plików wsadowych BIOS dla mostków hybrydowych PCH oraz mostków zintegrowanych z procesorem (INTEL), m.in. tzw. Clear ME Region. Powyższa operacja jest niezbędna w przypadku wymiany mostu PCH (lub procesora z mostem). W przeciwnym wypadku płyta główna będzie uruchamiać się zdecydowanie dłużej bądź wyłączać po określonym czasie, np. 30 minut.

Naprawa laptopów po zalaniu

Jeśli Twój laptop został zalany i nie wiesz jak właściwie i skutecznie usunąć skutki tego zdarzenia, to zapoznaj się z naszymi zaleceniami i niezwłocznie dostarcz sprzęt do serwisu. Krążące w sieci porady, aby zalany sprzęt zasypać ryżem, kaszą, piaskiem lub żwirkiem dla kotów to bzdurne pomysły, które mogą przynieść opłakane skutki… Ryż może jedynie zaabsorbować część wilgoci, ale przecież nie usunie śladów zalania z płyty głównej. Korozja połączeń i wyprowadzeń elementów elektronicznych będzie nadal postępować, aż laptop przestanie się uruchamiać. Niestety, wtedy naprawa może okazać się bardzo kosztowna lub nawet nieopłacalna.

Wymiana układów BGA – procesorów, mostków i kart graficznych

Chcesz dowiedzieć się jak przebiega wymiana układu graficznego w laptopie? Obejrzyj naszą galerię z opisem całego procesu. Wymiana układu w technologii BGA wymaga profesjonalnego zaplecza technicznego, wysokiej klasy materiałów, a przede wszystkim wiedzy i sporego doświadczenia. Nie wystarczy wrzucić płyty głównej do piekarnika czy wygrzać opalarką do farb… To nie żart, są tacy „naprawiacze”, mało tego – oferują swoje usługi na znanym portalu aukcyjnym (!?) Posiadamy także ciekawe przykłady jak „domowy specjalista”, „znajomy informatyk”, czy nawet „serwis z wieloletnim doświadczeniem” potrafią zdewastować sprzęt Klienta zamiast naprawić go zgodnie ze sztuką. Polecamy obejrzenie tych „wyczynów” na naszym profilu na Facebooku. Dlatego zaufaj prawdziwym fachowcom z naszego Serwisu.

Wymiana układu graficznego w laptopie HP ProBook 4510s.

Rdzeń oryginalnego układu w powiększeniu - odpryski i odciśnięcia w jednym rogu spowodowane nierównomiernym dociskiem chłodzenia.

Zdjęcie 9 z 19